User Tools

Site Tools


gnd:video_collab

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
gnd:video_collab [2010/02/06 12:28]
gnd
gnd:video_collab [2010/02/08 19:31] (current)
Line 235: Line 235:
  
 ==== youtube.com ==== ==== youtube.com ====
-{{:gnd:screens:youtube_index.png?50}} \\+{{:gnd:youtube_index.png?50}} \\
 1. Index\\ 1. Index\\
 Index na youtube poskytuje uzivatelovi moznost si uvodnu stranku usporiadavat pridavanim a odoberanim "modulov" ako su zoznamy popularneho obsahu, posledne pridane videa, a podobne. Inak sa na indexe nachadzaju spotlight, featured a recomended videa - odporucania funguju podla historie pozeranych videi. Interface sa sklada z jednoducheho a vyrazneho vyhladavacieho okienka a par moznosti ako Home, Videos a Channels. Stlpec napravo je okrem reklamy urceny prepajaniu sa cez socialne siete a poste. Index na youtube poskytuje uzivatelovi moznost si uvodnu stranku usporiadavat pridavanim a odoberanim "modulov" ako su zoznamy popularneho obsahu, posledne pridane videa, a podobne. Inak sa na indexe nachadzaju spotlight, featured a recomended videa - odporucania funguju podla historie pozeranych videi. Interface sa sklada z jednoducheho a vyrazneho vyhladavacieho okienka a par moznosti ako Home, Videos a Channels. Stlpec napravo je okrem reklamy urceny prepajaniu sa cez socialne siete a poste.
Line 246: Line 246:
 {{:gnd:utube_video2.png?50}}\\ {{:gnd:utube_video2.png?50}}\\
 3. Video\\ 3. Video\\
-Prezeranie videa. Interface j tuna uz celkom komplexny aby umoznil celu hlbku interakcie od jednoducheho a intuitivneho prezerania videi az po vyhladavanie podobnych, pripadne komentovanie alebo videoreakcie. Okrem default utube searchboxu a menu tu je hlavne okno s prehravanim videa, umoznujuce ho hned zdielat na socialnych sietiach pripadne navigovat do oboch stran cez pribuzne videa. Napravo sa nachadza kratka informacia o videu s linkou na video ako aj retazcom [pre pridavania (embedding) do webovych stranok. V stlpci napravo este dalsie videa od uzivatela a pribuzne videa ku prave pozeranemu. Pod samotnym videom moznosti si ho pridat do oblubenych, zdielat, pridat do playlistu pridadne nahlasit porusenie pravidiel, hodnotit video,. pozerat video odpovede a nakoniec diskusia ku videu s moznostou hodnotit diskusne prispevky.. nechyba ani reklama na chrome kedze utube bol kupeny gogolom..+Prezeranie videa. Interface j tuna uz celkom komplexny aby umoznil celu hlbku interakcie od jednoducheho a intuitivneho prezerania videi az po vyhladavanie podobnych, pripadne komentovanie alebo videoreakcie. Okrem default utube searchboxu a menu tu je hlavne okno s prehravanim videa, umoznujuce ho hned zdielat na socialnych sietiach pripadne navigovat do oboch stran cez pribuzne videa. Napravo sa nachadza kratka informacia o videu s linkou na video ako aj retazcom [pre pridavania (embedding) do webovych stranok. V stlpci napravo este dalsie videa od uzivatela a pribuzne videa ku prave pozeranemu. Pod samotnym videom moznosti si ho pridat do oblubenych, zdielat, pridat do playlistu pridadne nahlasit porusenie pravidiel, hodnotit video,. pozerat video odpovede a nakoniec diskusia ku videu s moznostou hodnotit diskusne prispevky.. nechyba ani reklama na chrome kedze utube bol kupeny googlom.. 
 + 
 +{{:gnd:screens:utube_channel.png?50}}\\ 
 +4. My Videos\\ 
 +Hlavne menu sa nemeni, zvysok je rozdeleny na dve casti - sekundarne menu napravo, a podla toho co sa v nom zvoli sa meni vacsia cast obrazovky napravo. Na  screenshote vidiet zoznam uploadnutych videi s moznostou triedit ich podla viacerich kriterii, vyhladavat v nich, pricom ku kazdemu videu je mozne okamzite vykonat okamzite nejaku z viacerich akcii - editovat, pridat titulky, zmazat alebo stiahnut, etc ..  
 + 
  
 ===== video blog / self.stream ===== ===== video blog / self.stream =====
Line 410: Line 416:
 Interface je jednoduchy, tzv. web aplikacia, v hornej liste existuje par nastrojov na kreslenie, pisanie, manipulaciu s objektmi a geometrickymi tvarmi, naboku mame zase komunikacne okienko (chat), v dolnej liste zase moznost vybrat par roznych typov dat ako su obrazky, maily, matematicke vzorce.. V strede sa nachadza plocha na ktorej prebieha vizualna interakcia.. Interface je jednoduchy, tzv. web aplikacia, v hornej liste existuje par nastrojov na kreslenie, pisanie, manipulaciu s objektmi a geometrickymi tvarmi, naboku mame zase komunikacne okienko (chat), v dolnej liste zase moznost vybrat par roznych typov dat ako su obrazky, maily, matematicke vzorce.. V strede sa nachadza plocha na ktorej prebieha vizualna interakcia..
  
-===== Video archives =====+===== Ad-Hoc / Lotech / Mapping / Event driven collab ===== 
 + 
 +==== ushahidi.com ==== 
 + 
 +http://ushahidi.com/about - Our goal is to create a platform that any person or organization can use to set up their own way to collect & visualize information. The beta version platform is now available as an open source application that others can download for free, implement & use to bring awareness to crisis situations or other events in their own locales.. 
 + 
 + 
 +  * na ushahidi haiti je najzaujimavejsia uvodna stranka s mapu, plus nedokonalost zoznamu reportov na report podstranke..  
 + 
 +{{:gnd:screens:ushahidi_index.png?50}}\\ 
 +1. Index\\ 
 +Na vrchu stranky je viditelne lokalne a medzinarodne cislo pre reportovani incidentov do mapy, pod nim nastroje na vyhladavanie v reportoch, vyzva na pomoc a tlacitko pre internetove oznamovanie incidentov. Niektore prvky menu sa viackrat opakuju (kontaktne cisla, odkliky na oznamenie incidentu) zjavne kvoli vacsej efektivity + aby uzivatel nemusel posuvat stranku az na zaciatok. 
 +Dominantnym vizualnym prvkom je tuna mapa zobrazujuca port-au-prince s vizualizaciou krizovych oblasti z ktorych je najviacej reportov. Mapa je interkativna a da sa triedit podla druhu a kategorii incidentov (zdravotnicke pohotovsti, ohrozenia, logisticke pohotovosti, novinky o ludoch, etc). Mapa agreguje udalosti v case ktory sa da lubovolne nastavit, pripadne sa mapa moze nechat bezat ako video ktore zobrazuje vyvoj situacie za tento cas. Aktivitu v danej kategorii icnidentov vidiet aj na grafe pod mapou. Do mapy je mozne doplnat aj dalsie vrstvy zobrazujuce fungujuce medicinske zariadenia, stav mostov, epicentrum zemetrasenia a podobne. Druha polka indexu ma formu social-media agregatoru s najnovsimi tweetmi s tagom #haiti, vyzvou tagovat fotky z haiti, google aplikaciou na oznamovanie najdenych a nezvestnych osob, plus agregaciou clankov o haiti v mediach. 
 + 
 + 
 +{{:gnd:screens:ushahidi_reports.png?50}}\\ 
 +2. Reports\\ 
 +Zoznam oznameni a ziadosti o pomoc zoradeny od posledneho pridaneho. Kliknutim na oznamenie sa da precitat jeho originalna (kreolska) verzia, cislo s ktoreho bolo osodlane a dalsie podrobnosti. Oznameniam je mozne pridavat alebo uberat hodnovernost. Takisto vnutri vidiet ci uz niekto zareagoval a vyslal pomoc (toto by mohlo byt viediet aj zvonku, takym sposobom aby bolo jasne ci este alebo uz netreba riesit). Tiez mi chyba moznost zmysluplneho triedenia/hladania oznamov, pripadne nejakej feature-extraction - automatickeho tagovania prispevkov pre ich strojovu klasifikaciu ..  
 + 
 +{{:gnd:screens:ushahidi_submit_report.png?50}}\\ 
 +3. Submit \\ 
 +Oznamovanie kritickych udalosti cez net. najdolezitejsi prvok je popis incidentu, potom vedla neho jeho lokacia na interaktivnej mape lokality (mozne zadat aj priamo suradnice z GPS zariadenia). Oznamenie je mozne zaradit do viacerych kategorii a pripojit linku na video, pripadne ku nemu nahrat fotky. 
 + 
 +{{:gnd:screens:ushahidi_get_alerts.png?50}}\\ 
 +4. Alerts \\ 
 +V tejto podstranke je mozne udat svoju lokaciu a geograficky rozsah posobnosti a tak si predplatit notifikacie o prichadzajucich krizovych udalostiach ktore su v dosahu. Notifikacia je mozna cez telefonne cislo pripadne email. Graficky dominantny prvok je interaktivna mapa. 
 + 
 + 
 +==== riff.instedd.org ==== 
 + 
 +http://riff.instedd.org - Although development of Riff has initially been focused on health-related detection scenarios, the underlying system is a general collaboration environment for content creation, social metadata annotation, and automated analysis with potential applicability in a wide range of areas.  
 + 
 +{{:gnd:screens:riff_instedd.png?50}}\\ 
 +1. Riff index\\ 
 +Zoznam Riff aplikacii na stranke instedd.com. Je mozne jednoduche vyhladavanie podla klucovych slov alebo priamo ist na Riff s konkretnym nazvom. V hlavnom stlpci sa nachadza zoznam aplikacii ku ktorym su zobrazene zakladne data ako popis aktivita a kto je vlastnikom. 
 + 
 +{{:gnd:screens:evolve_features.jpg?50}}\\ 
 +2. Riff features\\ 
 +Anotovany screenshot z Riff aplikacie. Menu zlozene z troch stlpcov - nalavo polozka filtre, kde je mozne vyhladavat v agregovanych datach podla roznych zadefinovanych filtrov, pripadne vytvarat nove. V strede su jednotlive agregovane data tviriace vlakna podla podobnosti obsahu, tieto je mozne tagovat a anotovat, pripadne zaradzovat do roznych threadov. Napravo stlpec v ktorom je mozne vizualne sledovat oblak tagov, ptripadne ich vyvoj v case pomocou grafu, pripadne konfigurovat celu aplikaciu a pridavat alebo odoberat clenov, zdroje dat a pridavne moduly. 
 + 
 +{{:gnd:screens:evolve_se_asia_1_.jpg?50}} {{:gnd:screens:ah1n1_map_05-17-2009.jpg?50}} {{:gnd:screens:h1n1_confirmed_05-23-2009_new.jpg?50}}\\ 
 +3. Riff examples\\ 
 +Priklady vyuzitia Riff aplikacie na sledovanie a skore varovanie v pripade epidemii. Na prvom obrazku vidiet Riff pre skore varovanie pre juhovychodnu Aziu, na mape su anotovane lokacie o ktorych sa v zdrojoch dat/mediach objavili zmienky o prepuknuti/vyskyte nejakej choroby. 
 +Dalsie obrazky ukazuju Riff pre sledovanie vyskytu a sirenia chripky H1N1, druhy obrazok ukazuje zadefinovanie filtra pre sledovanie vyskytu v strednej Amerike, treti potvrdene vyskyty chripky vo Vychodnej Azii, Tichomori a Strednej a Severnej Amerike. 
 + 
 + 
 + 
 +==== www.healthmap.org ==== 
 + 
 +http://www.healthmap.org/en - HealthMap brings together disparate data sources to achieve a unified and comprehensive view of the current global state of infectious diseases and their effect on human and animal health. This freely available Web site integrates outbreak data of varying reliability, ranging from news sources (such as Google News) to curated personal accounts (such as ProMED) to validated official alerts (such as World Health Organization). Through an automated text processing system, the data is aggregated by disease and displayed by location for user-friendly access to the original alert. HealthMap provides a jumping-off point for real-time information on emerging infectious diseases and has particular interest for public health officials and international travelers. 
 + 
 +{{:gnd:healthmap_index.png?50}}\\ 
 +1. Index\\ 
 +Index je hlavna a a najdolezitejsia podstranka na Healthmap - uzivatelovi je okamzite dostupne vsetko co potrebuje (velmi podobne s ushanti).  
 +V primarnom menu je moznost vybrat si z viacerich jazykov, sa prepnut na ine pod-stranky, pripadne si zvolit specializovanu mapu ktora je spravena pre aktualne problematicke udalosti ako je Haiti alebo chripka H1N1.  
 + 
 +Dominantnym prvkom interface je svetova mapa na ktorej su zaznacene oblasti vyskytu chorob. Mapou je mozne manipulovat a nechavat si zobrazovat rozne preddefinovane oblasti ako su Europa, Azia, Afrika, Blizky Vychod a podobne. Mapou je mozne aj volne navigovat, pricom pocet a rozsah vyskytov chorob na nej zavysi od casoveho rozpatia ktore si moze uzivatel nastavit pomocou slideru pod mapou. Data na mape su aktualizovane kazdu hodinu. 
 + 
 +V stlpci ktory je nalavo od mapy je mozne vypinat/zapinat rozne zdroje dat, ci uz su to verejne media, vedecke spravodajstvo, oficialne zdroje alebo reporty od ocitych svedkov. Dalej je mozne volit zobrazovanie roznych kategorii reportov, pripadne kategorii chorob ktorych sa reporty tykaju, takisto je mozne zobrazovat spravy len zo specifickej krajiny. 
 + 
 +Pod mapou sa nachadza formular na oznamovanie ocitych svedectiev, pripadne spravodajstva ktore uniklo prednastavenym filtrom. 
 + 
 +{{:gnd:healthmap_event.png?50}}\\ 
 +1.1 Index s reportom\\ 
 +Screenshot zachytava detail pouzivania mapy so zobrazenim dat ku reportu v Nemecku. Po kliknuti na titulku sa otvori nove okno s celym clankom a podrobnostami o udalosti. 
 + 
 +{{:gnd:screens:healthmap_nearme.png?50}}\\ 
 +2. Outbreaks near me\\ 
 +Healtmap poskytuje zaroven aplikaciu na Android a IPhone ktora uzivatelovi poskytuje real-time informacie o hlasenych vyskytoch chorob v jeho blizkosti. Pomocou aplikacie je mozne odosielat informacie o chorobach o ktorych vie uzivatel. 
 + 
 +  
 +===== Online Archives =====
  
-  * v com spociva rozdiel medzi youtube a video archivmi ? + * v com spociva rozdiel medzi youtube a video archivmi ? 
  
 ==== Pad.ma ==== ==== Pad.ma ====
Line 437: Line 514:
  
  
-===== Ad-Hoc / Lotech / Mapping / Event driven collab =====+==== archivesaudiovisuelles.fr ====
  
-==== ushahidi.com ====+http://www.archivesaudiovisuelles.fr - The Audiovisual Research Archives Program (ARA) of ESCoM welcomes you to its portal devoted to scientific and cultural heritage. ARA’s material covers all the human and social sciences and has an international focus on research, education, development, and intercultural dialogue
  
-http://ushahidi.com/about - Our goal is to create platform that any person or organization can use to set up their own way to collect & visualize informationThe beta version platform is now available as an open source application that others can download for freeimplement & use to bring awareness to crisis situations or other events in their own locales..+{{:gnd:screens:ara_index.png?50}}\\ 
 +1. Index\\ 
 +Najvacsiu pozornost na indexe uputa informacia vyzva prispiet poznamkami ku planovanej reorganizacii organizacieDizajn je nesumerny a rozbityv stplci nalavo vidiet ponuku roznych mnozin obsahu v archive, v centralnom stplci su zobrazene posledne zmeny, vybrane videa a mnozina tagov, navigacia je primarne textova a graficke prvky sa obmedzuju na malinke ikonky - screenshoty z ponukanych videiInterface je celkovo neprehladny je na nom prilis vela navigacnych prvkov.
  
 +{{:gnd:screens:ara_topics.png?50}}\\
 +2. Topics\\
 +Zoznam tem v ktorych su zadelene videa v archive AAR je jednoducha textova navigacia. Temy su rozdelene do dvoch stplcov - socialne a humanitne vedy a historia vedy a technologii. Ku kazdej teme je zobrazeny pocet videi v archive ktore pod nu spadaju, takisto je moznost kategoriu sledovat cez RSS. 
  
-  * na ushahidi haiti je najzaujimavejsia uvodna stranka mapuplus nedokonalost zoznamu reportov na report podstranke.. +{{:gnd:screens:ara_topic.png?50}}\\ 
 +3. Topic\\ 
 +Navigacia v danej teme je rovnaka vo zvysku stranky - primarne textova, videa spadajuce pod temu su zvlastne rozhadzane - striedavo je ikonka nalavo alebo napravo, uzivatel teda musi ocami behat pos tranke viacej v porovnani moznostou ze by ikonky boli zarovnane. V ramci temy je mozne vyhladavanie podla viacerych kriterii a takisto navigacia do dalsich stranok so zoznamom videi v danej teme. 
 + 
 +{{:gnd:screens:ara_video_anotate.png?50}}\\ 
 +4. Video prescreen\\ 
 +Stranka s informaciami o danom videu zobrazuje mnozstvo zbytocnych metadat ktore by sa patrilo schovat niekam kam si ich uzivatel pojde najst ak ho budu zaujimat a hned poskytovat moznost prehravat videoco sa vsak neda a je to mozne az po odklikuNa stranke sa este nachadza obsirny popis tematiky a obsahu videa. 
 + 
 +{{:gnd:screens:ara_video.png?50}}\\ 
 +5. Video watch\\ 
 +Prehravanie videa poskytuje moznost vybrat si z dvoch formatov - windows media video a adobe flash video v dvoch kvalitach - nizsej a vyssej. Video je rozdelene do pasazi, ktore zavysia od hlavnej temy o ktorej sa v danej pasazi rozprava. Uzivatel sa tak moze preklikat ku teme v danom videu ktora ho zaujima najviac. Pod prehravacom sa nachadzaju moznosti bookmarknut si video, odporucit ho znamim pripadne ho oznacit ako nefunkcne pre spravcov archivu.
  
-{{:gnd:screens:ushahidi_index.png?50}}\\+==== watch.mit.edu ==== 
 + 
 +http://watch.mit.edu - video at MIT the gateway to online video collections 
 + 
 + 
 +{{:gnd:screens:watchmit_index.png?50}}\\
 1. Index\\ 1. Index\\
-Na vrchu stranky je viditelne lokalne a medzinarodne cislo pre reportovani incidentov do mapy, pod nim nastroje na vyhladavanie v reportochvyzva na pomoc tlacitko pre internetove oznamovanie incidentovNiektore prvky menu sa viackrat opakuju (kontaktne cislaodkliky na oznamenie incidentu) zjavne kvoli vacsej efektivity + aby uzivatel nemusel posuvat stranku az na zaciatok. +Na uvodnej stranke vidiet par "featured" videi, dominantne je vsak rozdelenie na tri stplce, ktore su MIT Community videos, Public lectures, a Course videosKomunitne videa a verejne prednasky su zoznamy jednotlivych videizatialco stlpec videi z kurzov je zoznamom vedeckych disciplin z ktorych mozno pozerat video-prednaskyNa stranke sa este nachadza moznost vyhladavania videi.
-Dominantnym vizualnym prvkom je tuna mapa zobrazujuca port-au-prince s vizualizaciou krizovych oblasti z ktorych je najviacej reportovMapa je interkativna a da sa triedit podla druhu a kategorii incidentov (zdravotnicke pohotovsti, ohrozenia, logisticke pohotovosti, novinky o ludoch, etc). Mapa agreguje udalosti v case ktory sa da lubovolne nastavit, pripadne sa mapa moze nechat bezat ako video ktore zobrazuje vyvoj situacie za tento cas. Aktivitu v danej kategorii icnidentov vidiet aj na grafe pod mapou. Do mapy je mozne doplnat aj dalsie vrstvy zobrazujuce fungujuce medicinske zariadenia, stav mostov, epicentrum zemetrasenia a podobne. Druha polka indexu ma formu social-media agregatoru s najnovsimi tweetmi s tagom #haiti, vyzvou tagovat fotky z haiti, google aplikaciou na oznamovanie najdenych a nezvestnych osob, plus agregaciou clankov o haiti v mediach.+
  
  
-{{:gnd:screens:ushahidi_reports.png?50}}\\ +{{:gnd:screens:watchmit_ocw.png?50}}\\ 
-2. Reports\\ +2. OCW Index\\ 
-Zoznam oznameni a ziadosti o pomoc zoradeny od posledneho pridanehoKliknutim na oznamenie sa da precitat jeho originalna (kreolskaverzia, cislo s ktoreho bolo osodlane a dalsie podrobnostiOznameniam je mozne pridavat alebo uberat hodnovernostTakisto vnutri vidiet ci uz niekto zareagoval a vyslal pomoc (toto by mohlo byt viediet aj zvonku, takym sposobom aby bolo jasne ci este alebo uz netreba riesit). Tiez mi chyba moznost zmysluplneho triedenia/hladania oznamov, pripadne nejakej feature-extraction - automatickeho tagovania prispevkov pre ich strojovu klasifikaciu .. +MIT OpenCourseWare je na svetovo znamim online archivom prednasok jednej z poprednych technickych univerzitPodstranka ma teda OCW standardnu navigaciu (navigacne menu hore a nalavo). Video archiv je usporiadany podla kategorii ktorymi su jednotlive vedecke disciplinyPod tymto zoznamom sa nachadza obsirnejsi v ktorom su pod kazdou kategoriou rozpisane jednotlive prednasky do nej spadajuce. Ku kazdej prednaske je ikonkami naznacene ci su k nej dostupne audio alebo video zaznamy, pripadne dalsie dataJednotlive ikonky su vysvetlene v legende nad podrobnym zoznamom.
  
-{{:gnd:screens:ushahidi_submit_report.png?50}}\\ +{{:gnd:screens:watchmit_course.png?50}}\\ 
-3. Submit \\ +3. Course \\ 
-Oznamovanie kritickych udalosti cez net. najdolezitejsi prvok je popis incidentu, potom vedla neho jeho lokacia na interaktivnej mape lokality (mozne zadat aj priamo suradnice z GPS zariadenia). Oznamenie je mozne zaradit do viacerych kategorii pripojit linku na video, pripadne ku nemu nahrat fotky.+Podstranka ku jednotlivym kurzom je rozdelena na stlpec nalavo, v ktorom je mozne najst syllabus, zoznam literatury, ulohy a zoznam video prednasok, takisto stahovat materialyku prednaskam alebo ziskat hotovu citaciu do bibliografie. V centralnom stlpci je loho - ikonka prednasky, kratky popis odklik na zoznam video-prednasok.
  
-{{:gnd:screens:ushahidi_get_alerts.png?50}}\\ +{{:gnd:screens:watchmit_lectures.png?50}}\\ 
-4. Alerts \\ +4. Video lectures\\ 
-V tejto podstranke je mozne udat svoju lokaciu a geograficky rozsah posobnosti a tak si predplatit notifikacie o prichadzajucich krizovych udalostiach ktore su v dosahu. Notifikacia je mozna cez telefonne cislo pripadne email. Graficky dominantny prvok je interaktivna mapa.+Jednoducha podstranka zo zoznamom video-prednasok.
  
 +{{:gnd:screens:watchmit_lecture.png?50}}\\
 +5. Lecture \\
 +Prednaska poskytuje moznos stiahnut si zvukovu stopu z prednasky z roznych internetovych sluzieb ako je iTunes alebo Internet Archive, pripadne rovno pozerat video embednute v stranke prostrednictvom Youtube.
  
-==== riff.instedd.org ====+==== scottish screen archive ====
  
-http://riff.instedd.org+http://ssa.nls.uk - The Scottish Screen Archive is a film and video collection of over 100 years of Scotland's history.
  
-==== www.healthmap.org ====+{{:gnd:screens:ssa_index.png?50}}\\ 
 +1. Index\\ 
 +Index ma graficky banner, cez ktory sa daju vyhladavat videa. Pod nim sa nachadzaju rozne formy vyhladavania a prehladania videi - podla kategorii, miesta z ktoreho pochadzaju, temy videa, dekady, etc. Takisto je na hlavnej stranke moznost ihned pozerat vybrane video z archivu.
  
-http://www.healthmap.org/en+{{:gnd:screens:ssa_browse.png?50}}\\ 
 +2. Browse\\ 
 +Podstranka z celymi filmami obsahuje zoznam videi s ikonkami, nazvami, kratkym popisom a udajmi o videu. Zoznamom je mozne listovatNapravo sa nachadza menu s moznostami prezerat videa podla inych klucov.
  
 +{{:gnd:screens:ssa_watch.png?50}}\\
 +3. Watch\\
 +Pozeranie videa je stranka na ktrej dominantnu ulohu zohravaju informacie a anotacie o videu, ktoreho obrazovka je umiestnena napravo hore. Video je mozne pridat do uzivatelovho personalizovaneho zoznamu videi, takisto ho syndikovat na socialnych sietiach a web2.0 sluzbach. Pod videom sa nachadza moznost vyhladavat podobne filmy podla dekady alebo tem ktorymi sa video zaobera. Po dopozerani videa sa v playeri zobrazi ponuka inych, pribuznych videi.
 +
 +==== ubu web ====
 +
 +http://ubu.com - UbuWeb is a completely independent resource dedicated to all strains of the avant-garde, ethnopoetics, and outsider arts. 
 +
 +{{:gnd:screens:ubu_index.png?50}}\\
 +1. Index\\
 +Index ubu webu je striktne textovy. Tvori ho viacero vertikalnych stlpcov. Prvy obsahuje jednoduchy search-bar pod ktorym je navigacia a rozne nastroje: moznost sledovat ubu na twittri, pouzit RSS kanal, navigacia je vo forme kolekcii ktore su zadelene na film a video, etnopoeziu, zvuk a rozne ine kategorie. Dalsie stlpce su zoznamy posledne pridateho materialu, kratke zivotopisy vybranych umelcov, alebo obsah z ubuwebu zostavovany prizvanymi umelcami/kuratormi ktory zostavia vyber desiatich medii nachadzajucich sa v archive ubu webu. Aj napriek svojej textovosti je navigaciaa interface ubu webu prehladna.
  
 +{{:gnd:screens:ubu_video.png?50}} {{:gnd:screens:ubu_mp3.png?50}} \\
 +2. Zoznamy \\
 +Interface pre jednotlive kolekcie ubuwebu je minimalisticky, okrem tematickeho banneru sa tu nachadza odklik na hlavnu stranku a potom uz len abecedny zoznam vsetkych umelcov nachadzajucich sa v archive. Pod zoznamom umelcov je sprievodny text a linky na disgtributorov alebo lokacie kde mozno videa pozerat.
  
 +{{:gnd:screens:ubu_epstein.png?50}} \\
 +3. Umelec \\
 +Podstranka zo zonamom prac umelca obsahuje odkliky na vyssiu kolekciu (video, zvuk) a hlavnu stranku. Na podstrabke sa nachadza zoznam diel daneho umelca ktore su v archive a potom jeho biografia / kuratorsky text.
  
 +{{:gnd:screens:ubu_watch.png?50}} \\
 +4. Watch \\
 +Pustanie obsahu je najminimalistickejsou castou ubuwebu - nachadza sa tam len prehravac obsahu a odkliky na vyssie kategorie navigacie. Ziadne moznosti sindikovat ani pribuzne videa.
  
gnd/video_collab.1265455730.txt.gz · Last modified: 2010/02/06 11:28 (external edit)